Głównej zawartości


zawody

Dzielnicowy sierż. szt. Piotr Żmuda informuje, że w dniu 8 czerwca od godz. 11:00 do 13:00 przy budynku Urzędu Gminy Hańsk odbędzie się akcja znakowania rowerów.

zawody

W dniach 8-10 lipca w Sitnie k. Zamościa odbędzie się Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Jest to jedna z największych tego typu wystaw w kraju, a tegoroczna, 30. edycja będzie wyjątkowa, gdyż Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, czyli główny organizator obchodzi jubileusz 60-lecia. Widzowie będą mogli obejrzeć najlepsze zwierzęta prezentowane przez rolników-hodowców, m.in. zaprezentuje ok. 400 firm z różnych branż.
Zespół Doradztwa Rolniczego we Włodawie organizuje wyjazd na wystawę do Sitna 10 lipca (w niedzielę). Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 661 410 039 (Zofia Fulman) lub osobiście w siedzibie ZDR we Włodawie, al. J. Piłsudskiego 64 (II piętro biurowca szpitala). Zapisy trwają do poniedziałku, 4 lipca.

dzień hutnika plakat

W dniach od 19 do 22 maja 2016 r. w Gminach Hańsk i Urszulin przebywali goście z partnerskiej gminy Wilhelmsdorf z Niemiec. Była to już ósma wizyta od oficjalnego zawiązania partnerstwa gmin Hańsk , Urszulin i Wilhelmsdorf. Trzydziestu przedstawicieli niemieckiego partnera wraz z Burmistrzem Panem Hansem Gerstlauer na czele, zwiedziło Ośrodek Dydaktyczno-Administracyjny Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie oraz Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Starym Załuczu. Wyjątkowe walory przyrodnicze Poleskiego Parku Krajobrazowego zostały zaprezentowane podczas spacerów ścieżkami przyrodniczo-edukacyjnymi „Spławy” oraz „Perechod”.

Życzeniem naszego zagranicznego partnera była możliwość zapoznania się z polskim systemem opieki społecznej. Zorganizowano wizyty w Powiatowym Ośrodku Wsparcia „Przystań” dla osób niepełnosprawnych we Włodawie, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie oraz Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance. Przy okazji wizyty w Różance Pan Wójt gminy Włodawa Andrzej Sawicki oprowadził i zaprezentował naszym zagranicznym gościom główne atrakcje oraz historie miejscowości.

Ciepłe przyjęcie, nocleg oraz wyżywienie zapewniły naszym gościom rodziny z gmin Hańsk i Urszulin.

Pan Burmistrz partnerskiej gminy Wilhelmsdorf Hans Gerstlauer podczas podsumowującego wieczoru podziękował za życzliwe przyjęcie, a także wyraził podziw dla działalności zaprezentowanych instytucji oraz ludzi w nich pracujących. Wielu przedstawicieli gminy Wilhelmsdorf posiada doświadczenie w pracy i opiece and osobami starszymi, niepełnosprawnymi również intelektualnie. Każda z tych osób wyrażała bardzo pochlebne opinie na temat sposobu i organizacji opieki oraz wyposażenia w zaprezentowanych ośrodkach.

W ramach współpracy partnerskiej w pierwszym tygodniu czerwca do Niemiec wyjechała młodzież gimnazjalna z gmin Hańsk i Urszulin.